###Підсумки 27-го туру Премєр-ліги в цифрах ###

27-й тур Прем'-єр-ліги може виявитись вирішальними для розподілу місць у першій четвірці турнірної таблиці.

Голи. У 7-ми проведених іграх взяття воріт фіксувались 16 разів (9 голів на рахунку господарів, 7 – у гостей). З початку турніру "маленьке диво" сталось вже 524 рази (308-216). Середня результативність звітного туру – 2,29, загальна – 2,61.

Дублі та хет-трики. Єдиним, хто у звітному турі відзначився двічі, є кращий на разі бомбардир Чемпіонату ПЛ Джуніор Мораєс, який своїми м'ячами посприяв перемозі донецького "Металурга" над "Динамо". Тепер турнір нараховує 54 гольові "дублі", 5 хет-триків та 1 "каре".

Попередження. Черговий ігровий день був найбільш щедрим за останній час на жовті картки. З 39-ти "гірчичників" 19 дісталось господарям і 20 – гостям. За 201 проведену зустріч їх назбиралось 868 (407-461). Середнє число таких покарань за матч у турі - 5,57, у сезоні – 4,32.

Вилучення. Червону картку отримав один гравець – Олексій Годін ("Металург" З.), чия команда виступала у Львові. Загальна кількість вилучень з початку змагань – 46 (20-26).

Пенальті. Лише одного разу гравець підходив до 11-метрової позначки. Нікола Калініч ("Дніпро") скористався такою нагодою забити у Харкові, зустрічаючись з "Металістом". Це був 47-й пенальті сезону (27-20). Досягли цілі 37 подібних ударів (24-13), що складає 78,7% ефективності.

Глядачі. За черговими матчами з трибун стадіонів дивились 58 906 уболівальників. Більше половини з них (29 656) стали свідками зустрічі "Металіста" та "Дніпра" у Харкові. Сумарна кількість глядачів у Чемпіонаті ПЛ на сьогодні - 2 316 415. Середня відвідуваність у звітному турі – 8 415, загальна – 11 524.

Серії (з урахуванням попереднього сезону):

&minus- "Дніпро" вперше за 9 поєдинків пропустив 2 голи. Попереднім, хто двічі взяв ворота дніпропетровців, також був "Металіст".

&minus- "Металіст" має 5-матчеву безпрограшну серію і 10-матчеву із забитими м'ячами.

&minus- "Динамо" не виграє у гостях 4 рази поспіль і пропускає на чужих стадіонах у 7-ми випадках до ряду.

&minus- "Чорноморець" перервав серію з 3-х поспіль поразок на виїзді.

&minus- "Зоря" не знає поразок протягом 6-ти турів.

&minus- Донецький "Металург" забиває на своєму полі у 19-ти іграх поспіль.

&minus- "Ворскла" має 4-матчеві домашні серії – безпрограшну та із забитими м'ячами.

&minus- "Іллічівець" перервав низку із 7-ми зустрічей у Маріуполі, коли господарі обов'язково забивали.

&minus- "Севастополь" вперше зіграв унічию після 15-ти безкомпромісних турів. Підопічні Ангела Червенкова на даний момент не пропускають вже 324 хвилини.

&minus- "Карпати" 5-у нічию поспіль оформлюють з тим самим рахунком – 2:2.

&minus- "Волинь" продовжила до 5-ти матчів продовжила програшну серію.

&minus- "Говерла" перервала 3-матчеву забивну серію у гостях.

&minus- Запорізький "Металург" не виграє вже 28 разів поспіль на чужих полях. При цьому команда на виїзді перервала серію поразок з 10-ти зустрічей, а також гольову мовчанку поза межами свого міста, яка тривала 518 хвилин. Загальний період без голів тривав ще довше – 565 хвилин.

&minus- "Таврія" не виграє останні 12 матчів.

Ювілеї:
&minus- "Дніпро" забив 400-й виїзний гол у Чемпіонатах України. Його автор – Нікола Калініч.

&minus- Запорізький "Металург" у гостях пропустив 500-й м'яч (ювілейний удар на рахунку Младена Бартуловіча з "Карпат").

&minus- Нікола Калініч ("Дніпро") відзначився 20-м особистим голом у Прем'єр-лізі.