###Динамо - Чорноморець - 1:2. Блохін переміг. Самого себе ###

Голи: С. Сидорчук 54 – Прийомов 42, Фонтанельо 87

«Динамо»: М. Коваль – О. Гусєв (к), Хачеріді (Селін 58), Драґовіч, Тремулінас – С. Сидорчук – Ленс, Аруна, Беланда (Безус 46), Дуду – Ідейє (Мбокані 46)

«Чорноморець»: Безотосний (к) – Ванґелі, Берґер, Фонтанельо, Сантана – К. Ковальчук, Бобко – Прийомов (Рієра 65), Гай (Р. Валеєв 80), Джедже (Самодін 85) – Олексій Антонов

Тренер – Роман Григорчук

Судді: Можаровський (Львів) – Трехліб (Дніпропетровськ), Чертоляс (Херсон) – Вакс (Сімферополь), Ю. Іванов (Макіївка)

Попередження: Драґовіч 43 – Прийомов 39, Олексій Гай 56, Олексій Антонов 90+1

Пресинг на суперників господарі розпочали заздалегідь. З аеропорту «Київ» одеську команду забрав наданий клубом «Динамо» комфортабельний автобус з елементами руської лазні. Мабуть, щоб футболісти «Чорноморця» не втрачали дорогоцінного часу на відновлення після виснажливого поєдинку кваліфікації Ліги Європи проти «Црвени Звезди». Щоправда, гості такого піклування не оцінили і обурюючись, заодно й поглузували з киян на своєму офіційному сайті. Якщо ж говорити зовсім серйозно, то на сміх клуб «Динамо» на початку сезону-2013/2014 виставляє себе вже не вперше. До того були «колективні листи обуреної громадськості увідповідь на брутальність донеччанина Луїса Адріано і суддівство матчу «Шахтар» - «Динамо» і порушення регламенту Прем'єр-ліги шляхом відсутності вимпелів при передматчевих рукостисканнях капітанів на поєдинках трьох стартових турів.

В унісон з організаційними недоліками продовжує накульгувати й гра команди київського «Динамо». Можна скільки завгодно жалітися на суддів, однак очки в зустрічах проти «Волині» та «Шахтаря» кияни втратили найперше через видимі недоліки у власних діях. З одного боку, Олега Блохіна зрозуміти можна. Адже в команді впродовж літнього міжсезоння з'явилося чимало новачків, які відразу вийшли на провідні ролі, але в силу незіграності та недосконалої фізичної форми ще не можуть вплинути на ігрову поставу команди кардинальним чином. Однак навіть з урахуванням цих складових гра киян виглядає надто кволою.

До всіх динамівських бід додалася ще й проблема з українськими гравцями. Травми Дениса Гармаша і Андрія Ярмоленка зробили для Блохіна тему ліміту на легіонерів особливо болісною. Перед матчем з «Чорноморцем» тренер, мабуть, мусив добре помізкувати, яким чином вирішити проблему появи на полі української четвірки. Врешті, зі стартових хвилин прогнозовано вийшли воротар Максим Коваль, центральний оборонець Євген Хачеріді та капітан Олег Гусєв, який діяв на правому фланзі захисту. Вперше в поточному сезоні в основі «Динамо» зіграв, замінивши в опорній зоні Міґела Велозу, Сергій Сидорчук. Ше один дебютант - розрекламований центрбек Александар Драґовіч, котрий склав пару стопперів з Хачеріді. Зліва в обороні діяв Бенуа Тремулінас. Над ним розташувалися Лукман Аруна та Юнес Беланда. Зліва в середній лінії з'явився Дуду, справа – Жермейн Ленс. На вістрі атаки діяв Браун Ідейє. Дьємерсі Мбокані залишився в резерві.

Наставник «Чорноморця» Роман Григорчук, імовірно, найбільше хвилювався через те, чи встигне його команда відновитися після виїзду до Белграда. Звісно, без змін у складі не обійшлося, але спроби освіжити команду введенням незадіяних чи малозадіяних у матчі проти «Црвени Звезди» гравців, як і очікувалося, були мінімальними. Не той «Динамо» суперник, у зустрічі з яким можна наважитися на радикальні зміни в складі.

Ворота одеситів захищав капітан Дмитро Безотосний. Справа в обороні не було Павла Кутаса, замість якого вийшов Крісті Ванґелі. Зліва грав Андерсон Сантана, а дует центрбеків традиційно складали Маркус Берґер і Пабло Фонтанельо. В опорній зоні традиційно грали Іван Бобко та Кирило Ковальчук. Під нападником Олексієм Антоновим грали Олексій Гай, Володимир Прийомов (справа) та Франк Джа Джедже (зліва).

Перед тим, як гра розпочалася, присутніх на НСК «Олімпійський» впродовж півгодини вітали з 90-річчям арени гурти «Антітєла» та вийнята з небуття «Табула Раса». Власне, після такої «культурної програми» початок матчу став святом не лише для футбольних душ, а й для барабанних перетинок присутніх на трибунах глядачів.

Очевидно, на учасників гри такий музичний акомпанемент подіяв заспокійливо. Зустріч команди розпочали в неквапливій манері. Одесити віддали ініціативу й відразу позначили бажання грати від оборони, тоді як їхні суперники розважливо перепасовували м'яч в середині поля. Натяки на загострення в перших десять хвилин при цьому виникали тричі – після індивідуальних дій Ленса і Беланди справа і навісу Тремулінаса зліва. Зрештою, оборонці «Чорноморця» діяли дисципліновано і до ударів по воротах Безотосного справа не дійшла. А на 15-й хвилині свій перший небезпечний випад здійснили гості. Скориставшись провалом Гусєва, Сантана протягнув м'яч по лівому краю і, ледь увійшовши до карного майданчика, пробив низом у дальній кут – поруч зі стійкою.

Власне, після цієї вилазки одесити поступово відсунули гру до середини поля і в середині першого тайму створили поруч з ворітьми Коваля другий небезпечний момент. Антонов навісив зі штрафного зліва, оборонці «Динамо» невдало вибили м'яч точно на ногу Ковальчуку, який бив без перешкод сходу, але влучив в оборонця суперників. Згодом вже Сантана прострілював зліва, а на пас виходив Джедже. Франк зіграв на випередження, але Коваль, своєчасно вийшовши і закривши ворота тілом, врятував свою команду.

Одесити зривали спроби суперників налагодити контроль над м'ячем, граючи на випередження. Як наслідок, епіцентр ігрових дій надовго зосередився в середині поля, а єдину подобу загострення після швидкої перепасовки в центрі, метрах в 30-ти від воріт суперника, створили Аруна, Ленс і Беланда. Втім, Юнеса випередив, грамотно прочитавши намір киян, Фонтанельо.

На 40-й же хвилині, після того, як господарі розіграли штрафний, метрів з 30-ти потужно вистрелив Дуду – Безотосний в стрибку відбив м'яч. З цієї миті і до завершення першого тайму динамівці нарешті змогли позначити свою перевагу і потурбували воротаря гостей вдруге після того, як Тремулінас пройшов лівим краєм і віддав передачу в центр штрафного майданчика на Ідейє. Браун скинув м'яч під удар Беланді, однак той сходу як слід по м'ячу не влучив. Видно, Тремулінасу так сподобалося атакувати, що він втратив пильність і банально загубив край в моменті, коли кияни втратили м'яч, а гості організували швидку контратаку. Антонов протягнув «кулю» по краю і віддав передачу на Прийомова, який виграв позиційно й швидкістю в Драґовіча і, увійшовши до карної зони, пробив під поперечину – 0:1.

До завершення тайму динамівці ще встигли пововтузитися з м'ячем в небезпечній близькості від воріт суперників, а одного разу «куля» з близької відстані навіть влучили в притиснену до тіла руку Берґера. Юрій Можаровський справедливо на позначку не вказав. На перерву ж глядачі проводили «Динамо» обурливим свистом. Майже так само кияни свистали лише на початку матчу. То була реакція на оголошене прізвище додаткового асистента арбітра Юрія Вакса.

Звісно, що після перерви Блохін мусів щось міняти. Олег Володимирович провів подвійну заміну, випустивши замість Ідейє Мбокані і замість Беланди Романа Безуса. Проте, видається, причина невдалої гри киян в першій половині приховувалася не в персоналіях, а в надто спрощеній манері гри господарів. Зачепившись за м'яч в середині поля, кияни завантажували фланги і збивалися на банальні навіси. При цьому в грі динамівців не було головного – колективного руху. Для одеситів, які, ймовірно, не витримали б високого темпу, такі дії опонентів стали справжньою знахідкою.

Найгірше для «Динамо», що з поновленням гри ситуація на полі не змінилася. Більше того, на 49-й хвилині гості могли подвоювати перевагу. Джедже метрах в 25-ти від воріт переграв Хачеріді і, змістившись вліво, віддав передачу під удар Гаю. Олексій бив з лінії штрафного майданчика зльоту і не влучив у рамку ударом низом якусь дещицю.

Врешті, доволі примітивний тиск команди київського «Динамо» результату не давав, але в таких умовах господарі зрівняли рахунок. Сидорчук, отримавши м'яч метрах в 25-ти від воріт суперника і не зустрівши протидії, миттю пробив. Удар у Сергія вдався надзвичайно вдалим – «куля» влетіла точно в кут воріт Безотосного. Хоча, звісно, капітан гостей свою команду в цьому епізоді не врятував.

Відразу після пропущеного голу «моряки» провели контратаку, в кінцівці якої до карного майданчика киян вривався Гай. Втім, після підкату Тремулінаса Олексій впав. Рефері вважав, що це симуляція і показав пів оборонцю «Чорноморця» попередження.

Момент було вичерпано, а Блохін змушений був проводити останню в матчі заміну. Через травню задньої поверхні стегна поле залишив Хачеріді, а замість нього вийшов Євген Селін. І треба ж такому статися – після першого ж єдиноборства ледь не вилетів з обойми вже свіжий виконавець. Знову ж таки – гості провели розмашисту контратаку справа наліво, Ванґелі навісив зліва, а Прийомов, випередивши на мить Селіна, пробив. Удар вийшов неточним, але головне не те. Разом з м'ячем Володимир зачепив коліно оборонця суперників. Селін залишав поле поволі, опираючись на лікарів і при цьому не міг розігнути ноги. Здавалося, Євген повернутися не зможе, проте після заморозки Селін, пробігши повз додаткового асистента Вакса, таки повернувся в гру. За всіма правилами.

В принципі, з того часу гра стала доволі сумбурною. Одесити мали нагоду вийти вперед після того, як Аруна в метрі від власного штрафного майданчика затримав Антонова. Втім, Фонтанельо виконав штрафний невдало. Через лічені хвилини вже Безус, отримавши м'яч після вкидання Тремулінасом аута, увійшов до штрафного майданчика зліва і пробив на виконання у дальній верхній кут – поруч зі стійкою.

На заключних 20 хвилин Григорчук вирішив випустити, замінивши Прийомова, Лоренцо Рієру. Той своїми нестандартними діями, прихованими пасами суттєво загострить гру. Проте найперше заключний відрізок відзначався не чиїмось індивідуальними діями, скільки тим фактом, що команди грали майже без середини поля, швидко доходили до карних майданчиків один одного, постійно створюючи тим самим потенційну небезпеку біля обох воріт. Більш гострими були випади киян. Спершу після навісу кутового справа Драґовіч скинув м'яч на дальню стійку, звідки в дотик невдало пробив Ленс. Потім вже сам Жермейн протягнув «кулю» лівим краєм і навісив. Мбокані бив з меж воротарського майданчика майже в порожні ворота, проте примудрився промахнутися.

Гості відповідали здебільшого дальніми ударами. Один з таких наніс Антонов. Постріл був небезпечним, але неточним. Але головне в цьому епізоді не те. В боротьбі з Олексієм остаточно ускладнив свою травму Селін. Євген змушений був залишити поле і тим самим господарі на останніх десять хвилин залишилися в меншості.

Звісно, Григорчук розумів, що він здатен виграти цей матч і випустив на заключний відрізок матчу Ринара Валеєва та Сергія Самодіна. Перший вийшов замість Гая, другий поміняв Джедже. Франк знову, як і в матчі проти «Црвени Звезди», виорав весь фланг, витратив чимало сил і перед самою заміною навіть міг забити, проте, ледь увійшовши до штрафного майданчика, пробив неточно.

Замість Селіна в центрі київського захисту в заключні хвилини поряд з Драґовічем діяв Сидорчук. В принципі, він не провалився, проте цілком логічний гол кияни пропустили. Рієра зліва подав кутовий, а височенний Фонтанельо, вигравши верхову боротьбу, спрямував м'яч у кут воріт Коваля – 1:2.

В заключні хвилини у динамівців не залишилося ні сил, ні енергії на заключний штурм. Єдина небезпека біля воріт Безотосного виникла після простенького вертикального навісу в напрямку Ленса. Жермейн впав і вимагав від судді призначення пенальті, демонструючи, що його завалив оборонець одеситів. Можаровський на ці молитви не зреагував і почув від фанатського сектора киян неприємне скандування на свою адресу. Проте суті справи це не міняло.

Безумовно, матч програв тренер Блохін. Програв за всіма статтями, починаючи від авантюрного вибору стартового складу, продовжуючи примітивною тактикою і закінчуючи мотиваційною складовою. Власне, вже самим вибором основної одинадцятки тренер киян мимоволі налаштував підопічних на певну розосередженість. Випустити експериментальний склад у зустрічі з командою, яка щойно пройшла далеко не найслабшу «Црвену Звезду» - то треба додуматися. Очевидно, Блохін переоцінив можливості свої і своїх підопічних. «Динамо» програло «Чорноморцю» на власному полі вперше з 1995-го. Тоді на табло стадіону «Динамо» теж горіли підсумкові 1:2. Як і тоді, коли долю зустрічі вирішив дубль Ігоря Жабченка, результат зустрічі виглядає абсолютно закономірним.